Ogłoszenia duszpasterskie 15.07.2018 A.D.

XV Niedziela Zwykła – 15. 07. 2018 A.D.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 16.07 – wspomnienie NMP z Góry Karmel,

- w piątek 20.07 – wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera

2. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że w czasie ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez naszą Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 4059,93 zł. - w tym V Róża Różańcowa – 250 zł i 2,05 euro. Stowarzyszeniu i Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy już tylko na listę rezerwową.

4. Do sakramentu pokuty w okresie wakacyjnym można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

7. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Uroczystość tą poprzedzą: Jarmark Jakubowy w dniach od 20 do 22 lipca (piątek - sobota - niedziela), którego organizatorem jest Fundacja Dzieło Św. Jakuba oraz Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca (niedziela - poniedziałek - wtorek), które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl oraz www.jarmarkjakubowy.pl.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                                 Ks. Krzysztof Żuk

                                                                                       WIKARIUSZ