Ogłoszenia duszpasterskie – 08. 07. 2018 A.D.

XIV Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza przy wyjściu z kościoła comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu zaciągniętego w związku z remontem naszej świątyni. Ofiarodawcom i Stowarzyszeniu składamy - Serdeczne Bóg Zapłać

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę 11.07 – święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

- w czwartek 12.07. – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika

- w piątek 13.07 – wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

3. W najbliższy piątek 13.07 przypada wspomnienie 3-go objawienia NMP w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie i modlitwę różancową. o 17.30.

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy już tylko na listę rezerwową.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

7. Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 75. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 11 lipca br. w Szczecinie. Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 16.00 na Cmentarzu Centralnym przy Krzyżu Wołyńskim, a o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Krzysztof Żuk

WIKARIUSZ