Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018 A.D.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na letni wypoczynek dzieci, młodzieży i seniorów organizowany przez Caritas. Dziś po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Grecji.

2. W piątek 29.06 przypada Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze Św. w tym dniu sprawowane będą o 7.00 i 18.00.

3. Przyszła niedziela 01.07 jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy Św. o 11.00 obędzie się Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Pan Tomasz Cichocki Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii odwiedzi w przyszłą niedzielę z Najświętszym Sakramentem od 12.00 - 13.00 chorych, którzy wyrazili takie pragnienie.

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń – w nim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, siedzibę Radia Maryja (z możliwością zabrania głosu na antenie), Starówkę i Katedrę Świętych Janów, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, gdzie będzie pierwszy nocleg, W drodze z Lichenia Starego do Częstochowy nawiedzimy Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych, gdzie można otrzymać cudowne wino, z używaniem którego związanych jest wiele cudów uzdrowienia także w naszych czasach. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy w zakrystii.

5. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w czerwcu połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!