Ogłoszenia Duszpasterskie 27.05.2018 A.D.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Nasza wiara kontempluje wielkość i niepojętość tajemnicy Boga w Trzech Osobach.

2. We wtorek 29.05 obchodzimy wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, a w środę 30.05 – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika.

3. W najbliższy czwartek 31.05 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. sprawować będziemy o 8.00, 11.00, 18.00 i 9.30 w Skrzynce. Na Mszy Św. o 11.00 przeżyjemy Uroczystość Rocznicy pierwszej Komunii Św. Po Mszy Św. o 11.00 wyruszy procesja Bożego Ciała i przejdzie ulicami Jedności Narodowej, Armii Krajowej, Szkolną, Kościuszki, Oświęcimską i zakończy się przy czwartym ołtarzu na Placu Wolności. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, o włączenie się w dekorowanie ołtarzy nie tylko mieszkańców ulic, na których ołtarze są tradycyjnie są ustawione, o udekorowanie naszych domów nie tylko na trasie procesji. Grupy Duszpasterskie prosimy o włączenie się w przygotowanie i przeżycie Bożego Ciała: Apostołów, Lektorów, Ministrantów i Kandydatów o przygotowanie i czynny udział w Liturgii, Żywy Różaniec i grupę Siloe o niesienie chorągwi i feretronów, dzieci – nie tylko pierwszokomunijne i rocznicowe - o zaangażowane uczestnictwo w procesji - dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o pomoc przy niesieniu feretronów, Strażaków o asystowanie kapłanowi niosącemu Najświętszy Sakrament i niesienie baldachimu. Kwiaty do sypania przed Najświętszym sakramentem w czasie procesji można przynosić do zakrystii.

Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego przed wieczorną Mszą Św., bo Litanię Loretańską odśpiewamy w trakcie procesji. Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym i obecności na procesji nie zastępuje obecności na Mszy Św. Tego dnia zobowiązani jesteśmy uczestniczyć we Mszy Św. Kto tego nie uczyni z własnej winy popełnia grzech śmiertelny.

4. W oktawie Bożego Ciała procesję wokół kościoła odprawiać będziemy po Mszy Św. o 18.00 a w niedzielę po Mszy Św. o 11.00, jeśli remont naszej świątyni tego nie uniemożliwi. W związku z tym w oktawie nabożeństwo czerwcowe będzie bezpośrednio po Mszy Św.

5. Na Nabożeństwa Majowe do środy włącznie zapraszamy o 17.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Majowym, a najbliższa piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych w Oktawie Bożego Ciała z nabożeństwem czerwcowym.

6. W najbliższy piątek 01.06 wspominać w liturgii będziemy Św. Justyna, męczennika. Pamiętamy, że jest to Dzień Dziecka. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji odpowiedzialnego wychowania młodego pokolenia. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Od 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie w czasie porannej Mszy Św. i od 17.00.

7. Informujemy, że 8.06 po wieczornej Mszy Św. w salce na plebanii odbędzie się spotkanie w ramach Poradnictwa Rodzinnego dla par, które zmierzają w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a które jeszcze w takim spotkaniu nie brały udziału.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejne w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia. W związku z tym będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dokończenie i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, po każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. Mszę o 11.00 zakończy procesja wokół kościoła, jeśli remont naszego kościoła to umożliwi. Po liturgii będzie miała miejsce zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!