Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 A.D.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ZIELONE ŚWIĘTA

1. W dzisiejszą niedzielę 20.05 obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Uroczystość ta kończy Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik, jeśli nie ma przeszkód w uzyskaniu sakramentalnego rozgrzeszenia, powinien przynajmniej raz przystąpić do Komunii Św.

2. Na Mszy Św. o 11.00 przeżyjemy Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

3. Stowarzyszenie "Zaczynaj" informuje, że w czasie ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego, by pokryć wkład własny w związku z remontem naszego kościoła zebrano 4124,37 PLN.

4. W poniedziałek 21.05 obchodzimy Uroczystość Patronalną naszej Archidiecezji – Uroczystość NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Św. sprawować będziemy w porządku powszednim o 7.00 i 18.00.

5. W czwartek 24.05 obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Na Nabożeństwa Majowe w białym tygodniu zapraszamy codziennie o 17.45. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. naszych zmarłych w maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

8. Stowarzyszenie "Zaczynaj" już od najbliższej niedzieli zaprasza wszystkich chętnych na rodzinne wycieczki po Lipianach i okolicy szlakiem Hansa Kassuby – dawnego mieszkańca Lipian. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i stronach internetowych.

9. Informujemy, że 8.06 po wieczornej Mszy Św. w salce na plebanii odbędzie się spotkanie w ramach Poradnictwa Rodzinnego dla par, które zmierzają w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a które jeszcze w takim spotkaniu nie brały udziału.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!