Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018 A.D

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dzisiejszą VII Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Z racji Drugiej Niedzieli Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego, by pokryć wkład własny w związku z remontem naszego kościoła.

Dziś także przypada rocznica pierwszego objawienia NMP w Fatimie. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o 17.30. Z powodu rozpoczynających się prac remontowych naszego kościoła w tym roku nie będziemy organizować procesji z figurą NMP Fatimskiej wokół kościoła.

2. Dziś w Pyrzycach w godzinach 10.00 -15.00 na ulicy Stargardzkiej 29 przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krwiobusie można oddać krew dla Sławka ze Stargardu – strażaka, który niejednokrotnie ratował ludzkie życie, a dziś sam o nie walczy, zmagając się z ostrą białaczką. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Apelujemy o oddawanie krwi dla Sławka.

3. W poniedziałek 14.05 obchodzimy święto Św. Macieja Apostoła. Mszą Św. o 18.00 rozpoczynamy czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji nowych, licznych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Czuwanie potrwa do północy, a we wtorek 15.05 zostanie wznowione na Mszy Św. o 7.00 i potrwa do wieczornej Mszy Św. Program czuwania rozpisany jest w gablocie parafialnej. Parafian nieprzynależących do żadnej ze wspólnot zapraszamy na czuwanie w dowolnym czasie.

4. W środę 16.05 obchodzimy Święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika - patrona Polski. Św. Andrzej jest patronem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy i naszego Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, polecajmy w naszych modlitwach Dostojnych Solenizantów.

5. W przyszłą niedzielę 20.05 obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Uroczystość ta kończy Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik, jeśli nie ma przeszkód w uzyskaniu sakramentalnego rozgrzeszenia, powinien przynajmniej raz przystąpić do Komunii Św.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 11.00 przeżyjemy Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Próba generalna z organistą przed tą uroczystością będzie miała miejsce w środę 16.05 po wieczornej Mszy Św. o 18.30. Spowiedź Święta przed Pierwszą Komunią Świętą będzie miała miejsce dla klas III A i B w czwartek od 16.30, a dla klas III C i D w piątek od 16.30.

8. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych w maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!