Ogłoszenia duszpasterskie 06.05.2018 A.D.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. zginamy kolana przed Najświętszym Sakramentem i odprawiamy Nabożeństwo Majowe. Z tej racji nie będzie tego nabożeństwa o 17.30.

2. W środę 9.05 o 17.00 J. E. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Bliskich i Przyjaciół młodzieży przystępującej do tego sakramentu, a także wszystkich Parafian z tej racji, że Bierzmowanie jest wydarzeniem eklezjotwórczym – tzn. budującym i umacniającym naszą Wspólnotę - Kościół, jest więc świętem całej Parafii. Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania poprzedzi Nabożeństwo Majowe. Tego dnia nie będzie Nowenny do NMM Nieustającej Pomocy.

3. Modlitewnie przygotowywać będziemy się do Bierzmowania na Mszach Św. 6.05, 7.05 i 8.05 o 18.00. Prosimy, aby w tym przygotowaniu uczestniczyła jak największa ilość Parafian, by wypraszać kandydatom do Bierzmowania potrzebną im łaskę, by Darów Ducha Świętego nie zmarnotrawili w swym życiu. Próby przed bierzmowaniem będą miały miejsce w tych dniach bezpośrednio po Mszy Św.

Spowiedź Święta dla kandydatów i świadków i Rodzin osób przystępujących do Bierzmowania: 6.05, 7.05, 8.05 od 17.30 do 18.00. Próba ze Świadkami będzie miała miejsce w przeddzień Bierzmowania 08. 05 po wieczornej Mszy Św. Na sprzątanie Kościoła zapraszamy Rodziców Młodzieży przystępującej do Bierzmowania 08.05 po próbie generalnej tj. ok. 19.30.

4. Próby przed Pierwszą Komunią Św. odbędą się w tym tygodniu we wtorek o 16.30 i w czwartek o 18.30.

5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17.30, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli i środy 9.05. Piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych w maju połączona będzie z Nabożeństwem Majowym.

6. W imieniu Marty Barańskiej i własnym składamy serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na jej leczenie. Zebraliśmy 2 500 PLN.

7. W przyszłą VII Niedzielę Wielkanocną 13.05 obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Z racji Drugiej Niedzieli Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego, by pokryć wkład własny w związku z remontem naszego kościoła.

Przyszła niedziela to także rocznica pierwszego objawienia NMP w Fatimie. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o 17.30. Z powodu rozpoczynających się prac remontowych naszego kościoła w tym roku nie będziemy organizować procesji z figurą NMP Fatimskiej wokół kościoła.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!