Ogłoszenia duszpasterskie 08.04.2018 A.D.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna nazywana w tradycji Białą lub Przewodnią kończy Oktawę – Wielkie, Nieprzerwane, Ośmiodniowe Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Ten ostatni dzień Uroczystości Zmartwychwstania jest jednocześnie Świętem Miłosierdzia Bożego. Uroczystość dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, na zakończenie którego w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia, które prowadzi Kościół.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza dziś comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła. Informujemy, że dotacja na remont naszej świątyni pokrywa tylko 85% kosztów. Na pozostałe 15% Parafia musiała zaciągnąć pożyczkę w banku.

3. W poniedziałek 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25.03. W tym dniu na Mszach Św. o 7.00 i 18.00 będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – zobowiązanie do codziennej modlitwy dziesiątkiem Różańca Św. przez 9 miesięcy za nienarodzone dziecko zagrożone aborcją i za jego rodziców.

4. W przyszłą III Niedzielę Wielkanocną 15.04 o 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie spod Figury Św. Jana Pawła II wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Marsz zakończy się Mszą Św. sprawowaną w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, w czasie której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Do udziału w Marszu serdecznie zachęcamy.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!