Ogłoszenia duszpasterskie 01.04.2018 A.D.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej - pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Na zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Nabożeństwach i Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, wspólne przeżywanie najważniejszych wydarzeń zbawczych składamy serdeczne - Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary.

2. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy pusty grób, jak Kobiety idące rano namaścić ciało Chrystusa oraz Piotr i Jan, biegnący do grobu, na wieść, że kobiety zastały go pustym. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku. Przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.

3. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy Św. o 8.00. Taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

4. Zmartwychwstanie świętujemy przez kolejnych osiem dni tzw. Oktawę.

We wtorek po Świętach Wielkanocnych biuro parafialne będzie nieczynne.

Pamiętajmy, że w piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post.

5. Za tydzień obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Przy wyjściu z kościoła, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi kwestę na remont naszej świątyni. Pamiętajmy, że dotacja na remont naszej świątyni pokrywa tylko 85% kosztów. Pozostałe 15% musimy sfinansować sami. Bóg Zapłać za wspieranie tego szczytnego celu

6. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

7. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca.

W pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. będzie półgodzinna adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy Piątek Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od 8.30.

Ks. Wikariusz (z powodu wizyty u lekarza) odwiedzi swoich chorych dzień wcześniej w Pierwszy Czwartek również od 8.30.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Zaś wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech Zmartwychwstanie do nowego, lepszego życia dokona się w nas...