Ogłoszenia duszpasterskie – 18.03.2018 A.D.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkiego Postu Kościół Św. zasłania krzyże, abyśmy ten ostatni najbardziej intensywny czas Wielkiego Postu poświęcili na poszukiwanie tajemnicy krzyża w swoim życiu.

2. Dziś rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach Św. w niedzielę oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o 10.00 i 18.00. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7.00.

Spowiedz rekolekcyjna będzie w czasie Mszy Św. i od 17.30

W Skrzynce rekolekcje będą w poniedziałek i wtorek o 16.30.

3. Uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach będą przeżywać rekolekcje od poniedziałku 19 do środy 21 marca – o 8.15 dzieci od przedszkola do VI klasy SP, o 11.00 młodzież klas VII SP, Gimnazjum I Liceum. W ostatni dzień rekolekcji w środę 21 marca młodzież klas VII, Gimnazjum i Liceum przychodzi na ogólne rekolekcje na 10.00. Przypominamy rodzicom, że rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół są obowiązkowymi zajęciami.

Uczniowie uczęszczający do szkół poza terenem naszej Parafii, mogą uczestniczyć w naszych rekolekcjach szkolnych lub parafialnych tylko na zasadzie specjalnego zezwolenia swojego katechety.

4. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 3288,31 PLN. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

5. W najbliższy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15. Na nabożeństwie Gorzkich Żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel możemy także złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w Wielką Środę 28.03 po wieczornej Mszy Św.

6. W najbliższą środę z powodu rekolekcji nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy, a tylko Msza Św. o 18.oo. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

7. W przyszłą - Palmową Niedzielę przeżyciem uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, by dokonać dzieła Odkupienia Świata, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy Św. Przed Mszą Św. o 11.00 poświęcenie palm odbędzie się na zewnątrz kościoła po rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Lipianach i naszą Parafię. Na rozstrzygnięcie konkursu i poświęcenie palm gromadzimy się o 10.45 na terenie przykościelnym od strony figury Św. Jana Pawła II. Mszę Św. rozpocznie procesja z palmami.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!