Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2015 r.

XI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś - jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice Królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dziś naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas. Po Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę na potrzeby Wydziału Teologicznego US.

2. Od poniedziałku po Mszach Św. wieczornych w kościele rozpoczynają się spotkania bezpośredniego przygotowania młodzieży gimnazjalnej do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 11:30 udzieli ks. Bp Henryk Wejman podczas wizytacji naszej parafii. Prosimy kandydatów o obowiązkową obecność na tych spotkaniach! W piątek od godz. 16:00 spowiedź kandydatów, świadków i ich rodziców. Sprzątanie kościoła przez kandydatów, rodziców i wszystkie chętne panie przed jubileuszem ks. Proboszcza i wizytacją ks. Biskupa w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

3. W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie - Msza Święta wieczorna i próba kandydatów do bierzmowania.

4. W tym tygodniu patronują nam: 15 VI - bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII w. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową - klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu; 17 VI - św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta - malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 r., a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 r. w Krakowie.

5. W sobotę (20.06) nasz ks. Proboszcz Franciszek przeżywać będzie Jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Św. Jubileuszowa rozpocznie się w naszym kościele o godz. 12:00. Na tej Mszy Św. obecny będzie ks. Biskup Henryk Wejman, który wygłosi kazanie oraz wielu kapłanlow i zaproszonych gości. Na początku Mszy Św. wybrane delegacje złożą życzenia ks. Proboszczowi, a pozostałe osoby będą mogły uczynić to zaraz po Mszy Św. i przed Ośrodkiem Kultury, w którym rozpocznie się druga część uroczystości. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do licznego uczestnictwa w tej Eucharystii i modlitwy w intencji dostojnego Jubilata.

6. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii w ramach wizytacji kanonicznej ks. Bp Henryk Wejman. Będzie to Jego pierwsze spotkanie z naszą wspólnotą. Oficjalne przywitanie dostojnego Gościa w drzwiach kościoła  przez przedstawicieli parafii i ks. Proboszcza odbędzie się na początku Mszy Św. o godz.8:30, którą odprawi ks. Proboszcz, a Słowo Boże wygłosi i błogosławieństwa pasterskiego udzieli ks. Biskup. Na Mszy Św. o godz.10:00 odprawianej przez ks. Wikariusza, ks. Biskup wygłosi Słowo Boże do dzieci i je pobłogosławi. A o godz.11:30 - na uroczystej Sumie celebrowanej przez ks. Biskupa, nasza młodzież gimnazjalna przyjmie z rąk Następcy Apostołów sakrament Bierzmowania. Po tej Eucharystii ks. Biskup uda się na filię do Skrzynki, a o godz.15:00 spotka się w kościele z wszystkimi grupami modlitewnymi działającymi w naszej parafii. Dlatego serdecznie na to spotkanie zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego, Koła Biblijnego, Stowarzyszenia "Zaczynaj", Caritasu, Rodziny Radia Maryja, grupy teatralnej, ministrantów i lektorów. Tym spotkaniem ks. Biskup zakończy wizytację w naszej parafii.

7. Po Mszach Św. będzie można złożyć ofiary do puszek na wakacyjne kolonie Caritasu dla dzieci ubogich!

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.