Ogłoszena duszpasterskie 04.03.2018 A.D.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii gościmy kleryków AWSD w Szczecinie, którzy dzielą się z nami doświadczeniem i radością powołania do Służby Bożej oraz modlą się w intencji nowych powołań. Po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła klerycy zbierają ofiary do puszek na utrzymanie naszego Seminarium.

            Po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem i zmiana Jego Tajemnic.

 

2. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła.

 

3. W czwartek 08.03 obchodzimy Dzień Kobiet. Zapraszamy tego dnia na modlitwę w intencji Kobiet na Mszę Św. o 7.00 i 18.00. Prosimy, aby sposób świętowania tego dnia nie burzył powagi i pokutnego charakteru Wielkiego Postu.

 

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15. Na nabożeństwie Gorzkich Żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel możemy także złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

 

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

 

6. Miejski Ośrodek Kultury w Lipianach wraz z naszą Parafią organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w dwóch kategoriach wiekowych do 11 i od 12 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową 25.03 na terenie przykościelnym od strony figury Św. Jana Pawła II o godzinie 10.45. Na zwycięzców czekają nagrody.

 

7. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji w dniach 4 – 15 lipca 2018 r. Koszt pielgrzymki wynosi 2 680 PLN + 200 Euro. Zapisy w zakrystii.

 

8. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej możemy nabywać świece Caritas i baranki na wielkanocny stół w cenie: duża świeca – 15zł, świeca-jajko - 10zł, mała świeca – 5zł, baranek – 5zł.

 

9. Pragniemy poinformować, że udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii będzie miało miejsce 9 maja o 17.00.

 

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                 Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                         PROBOSZCZ