Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2018 A.D.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć swoje ofiary do puszek na wsparcie misji - tzw. Missio ad Gentes.

2. W przyszłą III Niedzielę Wielkiego Postu 04.03 naszą parafię odwiedzą klerycy AWSD w Szczecinie, aby podzielić się doświadczeniem i radością powołania do Służby Bożej oraz modlić się w intencji nowych powołań. Po Mszach Św. klerycy zbierać będą ofiary do puszek na utrzymanie naszego Seminarium.

3. W przyszłą niedzielę z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem i zmiana Jego Tajemnic.

4. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca. W Pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. będzie miała miejsce półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W Pierwszy Piątek w godzinach przedpołudniowych od 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. i w czasie Dróg Krzyżowych od 16.30. i od 17.30.

5. W czwartek 01.03 obchodzimy także Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w czasach komunistycznego zniewolenia podejmowali heroiczną walkę o suwerenność i niezawisłość naszej Ojczyzny.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15.

7. Na nabożeństwie Gorzkich Żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel możemy także złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

9. Miejski Ośrodek Kultury w Lipianach wraz z naszą Parafią organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w dwóch kategoriach wiekowych do 11 i od 12 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową 25.03 na terenie przykościelnym od strony figury Św. Jana Pawła II o godzinie 10.45. Na zwycięzców czekają nagrody.

10. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji w dniach 4 – 15 lipca 2018 r. Koszt pielgrzymki wynosi 2 680 PLN + 200 Euro. Zapisy w zakrystii.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!