Ogłoszenia duszpasterskie 18.02,2018 A.D.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w czwartek 22 lutego: Święto Katedry Św. Piotra – Jest to święto podkreślające prymat biskupa Rzymu w Kościele Katolickim i prawdę o jego nieomylności w sprawach wiary i moralności, gdy naucza ex cathedra.

2. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano

3120,55 PLN. Stan konta remontowego wynosi 139 307, 78 PLN. Za wsparcie tego szczytnego celu składamy – Serdeczne Bóg Zapłać.

3. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć swoje ofiary do puszek na wsparcie misji - tzw. Missio ad Gentes.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15.

6. Na nabożeństwie Gorzkich Żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel możemy także złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

7. Wszystkich pragnących w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego 24 lutego bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej (ok.18.30) do sali na plebanii.

8. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji w dniach 4 – 15 lipca 2018 r. Koszt pielgrzymki wynosi 2 680 PLN + 200 Euro. Zapisy w zakrystii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!