Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018 A.D.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę 31.01: Wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana

- w piątek 02.02: Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w tradycji Świętem NMP Gromnicznej – tego dnia Msze Św. sprawowane będą o 7.00, 10.00, 18.00 i w Skrzynce o 16.00.

Po Mszy Św. o 18.00 będzie w kościele spotkanie organizacyjne dla Rodziców (Opiekunów) Dzieci Pierwszokomunijnych.

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego (Zakonnego), pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych. Na Msze Św. przynosimy świece (gromnice).

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. będzie miała miejsce półgodzinna adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych – Ks. Proboszcz od 8.00, Ks. Krzysztof – od 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. i od 17.00. (Z racji odwiedzin chorych, nie będzie możliwa spowiedź przed i w czasie Mszy Św. o 10.00).

3. W przyszłą niedzielę, jak w każdą Pierwszą niedzielę miesiąca pokłonimy się na zakończenie każdej mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską - kolędę. Po kolędzie odwiedziliśmy 1162 rodziny. Kolędy nie przyjęto w 240 domach, a z racji nieobecności gospodarzy w 233. Serdecznie dziękujemy za możliwość modlitwy w Waszych domach, za okazaną nam życzliwość, otwartość, za wszelkie uwagi i sugestie wyrażone podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za złożone w czasie kolędy ofiary. Jedna trzecia złożonych ofiar tradycyjnie przeznaczona jest dla Kurii Metropolitalnej, jedna trzecia na potrzeby parafii i jedna trzecia dla kolędującego kapłana.

5. 03.02 swoje imieniny obchodzi J.E. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

6. Od poniedziałku 29.01 powracamy do sprawowania Mszy Św. w dni powszednie o stałych godzinach: 7.00 i 18.00. W środy zapraszamy na Mszę Św. połączoną z Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. W tym tygodniu z powodu Święta Ofiarowania Pańskiego nie będzie i Koronki do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych przed wieczorną Mszą Św.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.