Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2017 A.D.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy Czwartą Niedzielę Adwentu, która jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie dziś Mszy Św. o 18.00. Pamiętajmy, że obowiązuje nas w tym dniu obecność na Mszy Św. z racji niedzieli. Nie wystarczy uczestniczyć w Pasterce, nawet jeśli jest sprawowana przed północą.

1. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, śpiewem kolędy, przełamaniem się opłatkiem. W okładce opłatka nabywanego w naszej parafii znajdziemy rytuał odprawienia Wieczerzy Wigilijnej. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej pomocy. Mimo tego, że prawnie post w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje, zachowajmy tradycyjny, postny charakter tej Wieczerzy.

Msze Św. Pasterskie (Pasterki) sprawować będziemy w Skrzynce o 22.00, a w Lipianach 24.00 (o północy).

Przed Pasterką o 23:00 odbędą się w kościele Jasełka przygotowane przez nasze dzieci.

1. W poniedziałek 25.12 przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o godz. 8.00.

1. We wtorek 26.12 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto Św. Szczepana. Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego.

1. W środę 27.12 obchodzimy święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek 28.12 święto Św. Młodzianków męczenników. W środę i piątek Msze Św. sprawować będziemy o 7.00 i o 9.00, w czwartek tyko o 7.00. w sobotę o 7.00 i 17.00.

1. Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Św. Rodziny. Na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie Roku Pańskiego 2017 zapraszamy o 17.00. Tego dnia nie będzie mszy Św. o 18.00.

1. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Narodzenia Pańskiego.

1. Możemy jeszcze nabywać świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej. Mała świeca jest w cenie 5 zł, a duża i świeca kula w cenie 15 zł.

1. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę:

28.12 – w czwartek: Plac Wolności i ul. Oświęcimska

29.12 – w piątek: ul. Niepodległości i Szkolna

30.12 – w sobotę: ul. Kościuszki i Wodna

Kolędę w czwartek i piątek zaczynamy o 10.00. w sobotę o 11.00.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.