Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017 A.D.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE

1. Dziś w Trzecią Niedzielę Adwentu nazywaną w tradycji Kościoła Gaudete – Radujcie się rozpoczynamy nasze Adwentowe Rekolekcje.

Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach Św. w dzisiejszą niedzielę oraz w poniedziałek 18.12 i wtorek 19.12 w kościele parafialnym na Mszach Św. o 10.00 i 18.00, a w Skrzynce o 16.30.

Spowiedź Św. dziś w czasie Mszy Św. oraz w poniedziałek i wtorek od 9.30 i od 17.30. Dodatkowa możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św. przed Świętami będzie w piątek od 17.30. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy Św. o 7.00.

2. Dziś także przy wyjściu z kościoła możemy złożyć nasze ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc wesprze m.in. znaną nam Siostrę Michaelę Rak w dziele budowy i organizacji Hospicjum Dziecięcego w Wilnie.

3. Dziś 17.12 rozpoczynamy także drugą część Adwentu – Nowennę przygotowującą nas do Bożego Narodzenia – znaczoną każdego dnia przyzywaniem Chrystusa tzw. Wielkimi Antyfonami – imionami zapowiadającymi Go w Starym Testamencie. W ramach tej nowenny zapraszamy na Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 18.00. W środę Mszę Św. wieczorną poprzedzi Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. W czwartek na Roratach zaśpiewamy Akatyst. W piątek modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych koronką do Bożego Miłosierdzia o 18.00. Codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną chwalimy NMP także śpiewem Godzinek.

4. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 3.048, 76 zł. Wpłynęła też kwota 200 zł od anonimowego darczyńcy. Stan konta na 15.12.2017 r. wynosi 133. 518, 43.

Dziękujemy też kierownictwu sklepu Dino za sfinansowanie chodnika w otoczeniu krzyża przydrożnego. Wzbogaciło to estetykę tego ważnego dla nas miejsca. Wszystkim naszym Dobrodziejom składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.

5. Opłatki poświęcone na wigilijny stół możemy nabywać w zakrystii. Nie będą one roznoszone po domach. Możemy także nabywać świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – w niedziele i w czasie rekolekcji przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej, a w pozostałe dni w zakrystii. Mała świeca jest w cenie 5 zł, a duża i świeca kula w cenie 15 zł.

6. W czwartek od 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania kościoła. Już dziś „Dziękujemy” za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świat. W czwartek po wieczornej Mszy Św. na plebanii odbędzie się Wigilia dla Służby Liturgicznej Ołtarza – Lektorów, Ministrantów, Kandydatów i ich Rodziców oraz dla Apostołów. Serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła Czwarta Niedziela Adwentu jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu będą o 8.00, 9.30, 11.00 i w Skrzynce o 12.30. Nie będzie Mszy Św. o 18.00. Pamiętajmy, że obowiązuje nas w tym dniu obecność na Mszy Św. z racji niedzieli. Nie wystarczy uczestniczyć w Pasterce, nawet jeśli jest sprawowana przed północą. Obecność na Pasterce, a więc na pierwszej Mszy Św. Bożego Narodzenia zwalnia nas z konieczności uczestnictwa we Mszy Św. w Boże Narodzenie 25.12, a nie w Czwartą Niedzielę Adwentu.

8. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, śpiewem kolędy, przełamaniem się opłatkiem. Mimo tego, że prawnie post w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje, zachowajmy tradycyjny, postny charakter tej Wieczerzy.

9. Msze Św. Pasterskie (Pasterki) sprawować będziemy w Skrzynce o 22.00, a w Lipianach 24.00 (o północy) 24 grudnia.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.