Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2017 A.D.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 10. 12. 2017 A.D.

1. W tym tygodniu obchodzimy :

- we wtorek 12.12 – wspomnienie NMP z Guadalupe,

- w środę 13. 12 – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy

- w piątek 04.12 – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana

1. Dziś na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Dziś także jak w każdą Drugą Niedzielę Miesiąca stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Bóg Zapłać za wspieranie tego szczytnego dzieła.

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie przeprowadzona w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Nasza pomoc dotrze do potrzebujących za naszą wschodnią granicą , m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

1. Opłatki poświęcone na wigilijny stół możemy nabywać w zakrystii. Opłatki nie będą roznoszone po domach. Możemy także nabywać świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – w niedziele przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej, a w dni powszednie w zakrystii. Mała świeca jest w cenie 5 zł, a duża i świeca kula w cenie 15 zł.

1. W przyszłą Trzecią Niedzielę Adwentu rozpoczniemy nasze parafialne Adwentowe Rekolekcje, na które serdecznie zapraszamy.

1. Roraty – specjalną Mszę Św., na której Matka Boża przygotowuje nas do przyjęcia w swoim sercu przychodzącego Pana Jezusa odprawiać będziemy w Adwencie w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, a dorosłych ze świecami, by światło Chrystusa na Roratach mogło zwyciężyć ciemności ludzkich grzechów. Codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną chwalimy NMP śpiewem Godzinek ku czci Jej Niepokalanego Poczęcia.

1. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej koronką do Bożego Miłosierdzia również o 18.00.

1. Składamy serdeczne podziękowanie Organizatorom i Ofiarodawcom akcji Drzewko Szczęścia.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.