Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017 A.D.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy :

- w poniedziałek 20.11 – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

- we wtorek 21.11 – Wspomnienie Ofiarowania NMP,

- w środę 22.11 – Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- w piątek 24.11 – Wspomnienie Św. Męczenników Wietnamskich,

1. W dzisiejszą niedzielę z inicjatywy Ojca Św. Franciszka obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna - Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, można zabrać przy wyjściu z Kościoła. Należy je wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi i przekazać bezpośrednio potrzebującym. Można także przynieść torby do parafii, aby potem rozdać dary pośród ubogich.

1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty zebrano kwotę 3.229, 28. Ponadto na konto remontowe kościoła wpłynęła darowizna w kwocie 2000 zł od anonimowego darczyńcy. Stan konta na 17 listopada wynosi 130.872.33. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Stowarzyszenie Zaczynaj serdecznie zaprasza Mieszkańców Lipian, którym bliska jest historia naszej Małej Ojczyzny, na prezentację książki Hansa Kassube pt. "Lipiańskie koguciki", są to wspomnienia z dzieciństwa obecnie mieszkającego w Prenzlau dawnego mieszkańca Lipian. Spotkanie odbędzie się 25 listopada, w najbliższą sobotę, o godz. 15.00. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Osieckiej. W czasie spotkania będzie także możliwość obejrzenia filmu, który powstał podczas wyprawy do Prenzlau .

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy wieńczącą Rok Liturgiczny Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, do której się przygotowujemy codziennie w specjalnej nowennie.

1. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00.

1. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.30, w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej także koronką do Bożego Miłosierdzia w czasie Nabożeństwa Wypominkowego.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.