Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2017 A.D.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W tym tygodniu obchodzimy :

- w czwartek 30.11 – Święto Andrzeja Apostoła – W tym dniu przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy wieńczącą Rok Liturgiczny Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmawiamy Akt poświęcenia Rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Z publicznym odmówieniem tego aktu w tym dniu związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub dla duszy w czyśćcu cierpiącej po spełnieniu stałych warunków.

3. Od poniedziałku 27.11 do soboty 2 grudnia przeżywamy w naszej Archidiecezji Tydzień Słowa Bożego. W naszej parafii istnieje grupa, która zbiera się w każdy czwartek po wieczornej Mszy Św. na rozważanie Słowa Bożego. Serdecznie zachęcamy do włączenia się we wspólnotowe rozważanie Bożego Słowa. Przypominamy, że każdego dnia po spełnieniu zwykłych warunków można zyskać odpust zupełny dla siebie lub duszy w czyśćcu cierpiącej za półgodzinną lekturę Słowa Bożego z zatwierdzonego przez Kościół przekładu.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych w Lipianach i na wioskach od 8.30. Spowiedź Pierwszopiątkowa przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i wraz z nim nowy rok liturgiczny. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

6. W najbliższy czwartek 30.11 o 10.00 w Ośrodku Kultury w Lipianach będzie miała miejsce Cecyliada – Festiwal Piosenki Religijnej. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.

7. Wzorem lat ubiegłych również w tym roku organizujemy akcję Drzewko Szczęścia, której celem jest zbiórka funduszy na zakup paczek mikołajkowych dla dzieci w wieku 6 – 9 lat z terenu parafii lipiańskiej. Osoby, które pragną ufundować paczkę prosimy o zabranie karteczek z drzewka i przekazanie do zakrystii kwoty 30 PLN (na jedną paczkę może się złożyć kilka osób). Paczki zostaną rozdane dzieciom w Dzień wspomnienia liturgicznego Św. Mikołaja Biskupa 6 grudnia o 16.30 w naszym kościele. Organizatorom i Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

8. Składamy również serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w obchody Pierwszego Światowego Dnia Ubogich i wsparli potrzebujących.

9. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej koronką do Bożego Miłosierdzia również o 18.00.

10. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy do końca listopada codziennie o 17.30.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Andrzej Stolarski