Pielgrzymka do Siekierek

KORONACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ I RÓŻANIEC DO GRANIC W SIEKIERKACH

7 października parafianie z Lipian, Mostkowa i Sulimierza z księdzem proboszczem A. Stolarskim  udali się do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, aby wziąć udział w koronacji znajdującego się tam Obrazu.

Uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity szczecińsko-kamieńskiego, który wygłosił homilię poświęconą odradzaniu się ośrodków religijnych na ziemiach Pomorza Zachodniego oraz historii powstania i roli Sanktuarium w Siekierkach.

Po homilii ks. Arcybiskup dokonał koronacji Matki Bożej i jej Syna Jezusa Chrystusa przedstawionych na Obrazie.

       

O godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do Granic”. Nasza grupa odmawiała Różaniec w siekierkowskim Sanktuarium pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa łącząc się w modlitwie z wiernymi zgromadzonymi na granicach naszego kraju.

Po modlitwie, która dostarczyła nam wielu przeżyć duchowych umacniając nas w dążeniu do Boga wróciliśmy do domu pełni pozytywnej energii mimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Ewa Denisewicz

Galeria zdjęć