Dożynki archidiecezjalne w Pyrzycach

W niedzielne popołudnie 27 sierpnia 2017 r. przy kościele p.w. NMP Bolesnej w Pyrzycach odbyły się dożynki archidiecezjalne. Na uroczystość przybyły delegacje z wielu parafii naszej archidiecezji, przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich.

Nie zabrakło też lipiańskich akcentów bowiem starostami dożynek byli mieszkańcy naszej gminy – państwo Karolina i Czesław Ciołek, a przedstawiciele lipiańskiej społeczności z księdzem Proboszczem Andrzejem Stolarskim czynnie uczestniczyli w liturgii podczas Mszy Św. odprawionej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. Reprezentanci stowarzyszenia „Zaczynaj”, ogrodów działkowych „Dobry Plon”, harcerze oraz Burmistrz Lipian i Przewodniczący Rady Miejskiej wzięli udział w procesji z darami.

Ksiądz Biskup w swojej homilii podkreślił znaczenie pracy rolników porównując ich do współpracowników Stwórcy. Zwrócił też uwagę na tegoroczne utrudnienia w zbieraniu plonów spowodowane niesprzyjającą pogodą oraz prawo rolników do sprawiedliwego wynagrodzenia.  Poświęcił  chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów, który po Mszy Św. został rozdzielony pomiędzy zgromadzonych.

Ewa Denisewicz