Święto Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia to szczególny dzień dla naszej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. O godz. 13.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez Kanclerza Kurii w Szczecinie ks. Sławomira Zygę, który wygłosił piękne kazanie na temat niezwykłego życia i poświęcenia się Matki Bożej, której postawa powinna być przykładem dla nas wszystkich! Następnie wierni udali się pod figurę św. Jana Pawła II, by wziąć udział w jej poświęceniu.

Po uczcie  duchowej nadszedł czas na rozrywkę. VI Biesiadę na Rynku w Lipianach otworzyli wspaniali goście: Kanclerz Kurii ks. Sławomir Zyga, ks. Proboszcz Andrzej Stolarski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego (wielki przyjaciel Lipian) Jarosław Rzepa, Wicestarosta Pyrzycki Bartłomiej Królikowski („Zaczynaj”), Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski. Po serdecznych słowach wypowiedzianych przez nich w kierunku organizatorów festynu i widzów, rozpoczęła się przednia zabawa. Licznie przybyłych mieszkańców Lipian bawili tancerze z zespołu Fuzja z Myśliborza (A. Drozdowska i M. Guz), zespół „Swojaki” (MGOK Lipiany), dzieci ze scholki, Amatorski Teatr Rodziców, kapela „Ferajna Fiera” (MGOK Lipiany), członkowie Stowarzyszenia  „Zaczynaj” w inscenizacji legendy o „Lipiańskim zwyczaju picia piwa” z tekstami ks. Krzysztofa Żuka, Joasia Korzeniewicz z zespołem Press Play oraz zespół „Sonata” z Mostkowa. W przerwach między występami artystów można było podziwiać wystawę „Cuda Natury na Pyrlim Szlaku”. Były też liczne atrakcje dla naszych najmłodszych mieszkańców– zjeżdżalnie, dmuchane zamki, konkurs plastyczny. Bawiliśmy się świetnie słuchając znanych i lubianych utworów, zabawnych skeczów oraz tańcząc w rytmie popularnych melodii.

BIESIADĘ WSPÓŁFINANSOWALI:  GMINA LIPIANY, WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE, POWIAT PYRZYCKI, BPI POLSKA.

NAD BEZPIECZEŃSTWEM CZUWALI: OSP LIPIANY, KOMISARIAT POLICJI W LIPIANACH, STOWARZYSZENIE RATOWNICTWA POWIATU PYRZYCKIEGO.

DARCZYŃCY I PRZYJACIELE STOWARZYSZENIA „ZACZYNAJ”:  KS. PROBOSZCZ A.  STOLARSKI, KS. WIKARY K. ŻUK, SZPITAL POWIATOWY W PYRZYCACH - I. ZIBROWSKA - OSÓCH, PIEKARNIA LIPIANY - G. BIERNACKA, K. NOWAKOWSKI,  PP. G. I K. POZIDIS, T. KRĘŻEL, CZ. CIOŁEK, A. SUDOK, PP. L. I H. ŚWIATŁOWSCY, T. SZELĄG, PP. D. I S. FELIŃCZAKOWIE,  J. JUZYSZYN,   B. CHOWAŃSKI, A. KRYNICKA, P. CISZEWSKI, H. SPYCHAŁA,  A. LIPSKI, D. SZOPA, L. CISZEWSKA, S. ZAJKOWSKA, R. KOSTKIEWICZ, A. SZMIDT, A. SZMIGIEL, I. DROZDOWSKA, D. SZENDLERMAJER - GRUDZIŃSKA, A. PRYMAS, Z. FAŁDA, A. DEMNYK, A. DYKIERT, A. BORYS, U. SOFINOWSKA, E. DENISEWICZ, E. CICHACKA, CZ. MARUSZCZAK, NAUCZYCIELE I DZIECI Z  ZESPOŁU SZKÓŁ W LIPIANACH,  PRZEDSZKOLE  IM. KUBUSIA PUCHATKA W LIPIANACH,  MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY W  LIPIANACH, MIEJSKA I GMINNA  BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ W LIPIANACH, STOWARZYSZENIE LIPIAŃSKI KLUB MOTOROWY "PARTYZANCI", OSP LIPIANY,  ARTYŚCI: ZESPÓŁ "SWOJAKI", SCHOLKA,  SZKOŁA TAŃCA "FUZJA" W MYŚLIBORZU, ZESPÓŁ "FERAJNA  FIERA", AMATORSKI TEATR RODZICÓW  PRZY PRZEDSZKOLU W LIPIANACH, JOANNA KORZENIEWICZ I ZESPÓŁ "PRESS PLAY", ZESPÓŁ "SONATA" Z MOSTKOWA,  APOSTOŁOWIE, SŁUŻBA LITURGICZNA, MKS "POGOŃ" SZCZECIN, SOFIA  ENNAOUI.

PANIE, KTÓRE UPIEKŁY CIASTA: POPRAWSKA REGINA, NOWACZYK ANNA, TYMASZUK HALINA, LEWANDOWSKA ANNA, ANDRZEJEWSKA BARBARA, ZIEMIRSKA ANNA, KRUCZKOWSKA BRONISŁAWA, FAŁDA ZOFIA, MAJDA JOLANTA, DOMŻAŁOWICZ BARBARA, KMIECIK JÓZEFA, KRYŚKÓW KRYSTYNA, ZIÓŁKOWSKA KAZIMIERA, SZCZEPKOWSKA ANNA, ZAWADZKA JUSTYNA, STĘPIEŃ LEOKADIA, JANIK MARIA, PRZYBYŁA ZOFIA, ŚNIATOWSKA BOGUSŁAWA, WALIŁKO ANNA, IGNACZEWSKA JANINA, ROLA IZABELLA, KUKIEL DANUTA, WALIŁKO AGATA, ŚNIEŻYK KATARZYNA, KUJAWSKA JADWIGA, RĘKAWEK ANNA, ŁUKOWSKA RENATA.

PANIE, KTÓRE ULEPIŁY PIEROGI:  PIRÓG ZOFIA, BOGUCKA GRAŻYNA, BOGUCKA DANUTA, FELIŃCZAK DANUTA, PRZEŹDZIAK MARIA, KOTLARZ REGINA, SABACIŃSKA ZOFIA, BARYŁA BARBARA, KARLIŃSKA HENRYKA, KUKIEL DANUTA,  WERDA HELENA, MANDES BRONISŁAWA, PAPAJ KRYSTYNA, JANIK MARIA, OLSZÓWKA ELŻBIETA.

Jeżeli kogoś pominęliśmy, przepraszamy i prosimy o kontakt, na pewno uzupełnimy!

WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNIŁY SIĘ DO SUKCESU FESTYNU, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

NA REMONT ŚWIĄTYNI ZEBRALIŚMY REKORDOWĄ KWOTĘ:

15 163,58

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!! SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ: członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków "Zaczynaj":  Bogucka Grażyna, Ciszewska Marta, Ignasiak Stanisław, Kowaliński Tadeusz, Kowalska Elżbieta, Królikowski Bartłomiej, Kryśków Bożena, Kukiel Jerzy, Majda Jolanta, Malanowska Marta, Najmrodzka Olena, Pietrzak Bogdan, Przybylski Mariusz, Rola Izabella, Sobolewska Izabella, Stefaniak Marianna, Wieczór Michał.