Na lipiańskim rynku stare dęby prawią, że się tu mieszkańcy wyśmienicie bawią!

15 sierpnia nasza parafia obchodziła święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji, a także z okazji 755 lat Lipian Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj” po raz trzeci przygotowało wspólnie z gminą Lipiany i parafią festyn odpustowy. Po mszy świętej lipianianie licznie przybyli na rynek, by  uczestniczyć we wspólnej zabawie, z której dochód w całości przeznaczono  na remont kościoła. „III Biesiadę na Rynku” otworzyli proboszcz naszej parafii ks. F. Szydłowski i burmistrz Lipian K. Boguszewski. Towarzyszyli im klerycy Paweł Kuchnicki i Mariusz Wróblewski. Niezwykłym gościem biesiady był ks. prefekt Grzegorz Gruszka, który wygłosił przejmujące kazanie podczas mszy odpustowej.