OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 08.08. – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,

- we wtorek 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy,

- w środę 10.08. – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

- w czwartek 11.08. – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem, aby przyzywać łask Bożych. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce w niedzielę 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00, 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. Piotr Szatkowski, nowy proboszcz parafii w Mielęcinie. Po sumie odpustowej na Placu Wolności rozpocznie się XI Lipiańska Odpustowa Biesiada, której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Prosimy również o pomoc w lepieniu pierogów.

Sprzątanie generalne kościoła przed odpustem odbędzie się w piątek 12.08. o godz. 9:00, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Katedra w Gnieźnie, Niepokalanów, Studzianna, Gidle, Jasna Góra w dniach 22-24.09. Koszt pielgrzymki wynosi 450 zł. Należność należy wpłacić połowę do 20 sierpnia, drugą połowę do 10 września. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i jedno śniadanie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.