Intencje Żywego Różańca na czerwiec 2022 r

Obraz znaleziony dla: matka boska RóżaÅ„cowa z sandomierza obraz       I Niedziela miesiąca - 05.06.2022 r.

Intencja papieska Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki

konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

II Krucjata w intencji Ojczyzny O język miłości i szacunku dla godności człowieka w życiu publicznym.

Wyjaśnienie papieskiej intencji AM - czerwiec 2022

01 cze 2022

ks. Józef Polak SJ

Niech moc miłości uczyni was zdolnymi do patrzenia bardziej na drugiego człowieka – na współmałżonka, na dzieci – niż na własne zmęczenie. Ta papieska zachęta do bezinteresownej miłości rodzinnej, która potrafi wziąć górę nad zmęczeniem, znalazła się w Liście do Małżonków. Franciszek napisał go z okazji Roku „Rodzina Amoris Laetitia” (radość miłości). Obchody rozpoczęły się 19 marca 2021 roku, w 5. rocznicę ogłoszenia adhortacji o pięknie miłości rodzinnej. Zakończyć się mają już niedługo, 26 czerwca, w czasie Światowego Spotkania Rodzin z papieżem w Rzymie. Właśnie w tym miesiącu Franciszek prosi Kościół o modlitwę w intencji rodzin na świecie, by dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w życiu codziennym.

Papieski List ogłoszony został w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia ubiegłego roku. Przywołuję go, gdyż Franciszek przypomina w nim swe proste i konkretne wskazania. W każdej rodzinie lepiej się dzieje, gdy częściej padają słowa: proszę, dziękuję i przepraszam. Łatwiej jest małżonkom, którzy po kłótni nie kończą dnia bez pogodzenia się. Więcej sił mają ci, którzy choćby przez kilka chwil adorują Jezusa w Eucharystii, by rodzinnie dać się ogarnąć Jego czułości i dobroci. Franciszek podpowiada zwyczajne gesty: weź drugą osobę za rękę, gdy trochę jest rozgniewana, i spraw, by odwzajemniła uśmiech; choćby krótko, ale jednak pomódlcie się razem wieczorem. To wszystko w kontekście doświadczeń czasu pandemii, który przysporzył niemało kłopotów, pogłębił problemy, przyczynił się też do rozpadu niejednego związku w kryzysie. Franciszek zachęca, by małżonkowie nie przestawali szukać pomocy, żeby konflikty mogły być przezwyciężone i nie powodowały jeszcze większego cierpienia. Nie zapominajcie – podpowiada - że przebaczenie leczy każdą ranę.

Przed nami czerwiec, ostatni miesiąc roku „Rodzina Amoris letitia”. Zachęceni przez papieża módlmy się za rodziny na świecie, by konkretnymi gestami wyrażały bezinteresowną miłość, która na co dzień prowadzi do świętości.

(Źródło: Apostolstwo Modlitwy)