MAMY GRUPĘ TEATRALNĄ I SCHOLKĘ

Ty tylko nas poprowadź, Tobie powierzam mą drogę, Ty tylko nas poprowadź, Panie mój…”

Od czterech lat przy Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach działa młodzieżowa grupa teatralna i scholka. Należą do niej miejscowe dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkola im. Kubusia Puchatka: Weronika Binkowska, Zuzanna Ciszewska, Łukasz Ciszewski, Alicja i Łukasz Drozdowscy, Adaś i Alicja Grudzińscy, Michał Guz, Oliwia Kozłowska, Zuzanna Krężel, Ola Lipińska, Martynka i Filip Łukowscy, Karina Miszkiewicz, Alicja i Ryszard Piróg, Oliwia Potocka, Maja Sawa, Michał Sobolewski, Ania Spychała, Olimpia Szmigiel, Wojciech Wereśniak, Roksana Woźniak, Martyna Żarów.

Młodzi ludzie przygotowują m.in.: jasełka, misteria pasyjne, spektakle z okazji ważnych świąt, oprawę muzyczną podczas eucharystii. Opiekunami grupy są ks. Robert Żołnierzów i Bożena Kryśków. W przygotowaniach inscenizacji aktywnie uczestniczą rodzice młodych artystów. Za to im bardzo dziękujemy, serdeczne Bóg zapłać.