XX Dzień Papieski

Tegoroczny dzień papieski miał charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodziliśmy go w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”.

Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

W ramach obchodów  XX Dnia Papieskiego 11 października odbył się w naszym Kościele koncert pt.  „Bo nie zastąpi Ciebie nikt” przygotowany przez dzieci i młodzież z działającej przy Kościele Scholki pod kierunkiem pani Bożeny Kryśków wspieranej przez ks. Marcina Kryckiego, oraz panie: Renatę Łukowską, Martę Malanowską i Izabellę Sobolewską.

Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów. Słowa podziękowania  za znakomite wykonanie pieśni religijnych oraz  przypomnienie dokonań świętego Jana Pawła II skierował do nich ks. Proboszcz Andrzej Stolarski i Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski.

Krótki film z koncertu:

Ewa Denisewicz