PAMIĘĆ, KTÓRA W SERCU ZOSTAJE

„Więc płomykiem jak dłonią,
      Dłonią ciepłą i jasną,
      Pozdrawiamy tych wszystkich,
których życie już zgasło”

Jak co roku 31 października trwają ostatnie przygotowania do Święta Zmarłych.

W wigilię tej uroczystości ludzie porządkują groby najbliższych, stawiają na nich kolorowe chryzantemy, białe i czerwone róże, palące się ciepłym światełkiem znicze. Jesienne liście opadają z opustoszałych coraz bardziej drzew. Wiatr smaga nasze twarze, słońce ociepla je ostatnimi złotymi promieniami. Króluje nostalgia. Cisza, której nie powinniśmy mącić. Ożywa pamięć o tych, którzy odeszli.
W takim to klimacie młodzież naszej scholki przygotowała widowisko słowno – muzyczne pt. „Najpiękniejsza jest pamięć, która w sercu zostaje”. W wieczornej scenerii o 18.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Lipianach można było wysłuchać wzruszających strof, przerywanych lirycznymi pieśniami, mówiących o przemijaniu, miłości, odejściu, pamięci, o szacunku dla tych, których nie ma już wśród nas. Występ młodzieży spodobał się widzom i księżom, którzy słodkościami obdarzyli młodych wykonawców i ich opiekunów. Dziękujemy zarówno młodzieży, jaki i ich rodzicom, szczególne ukłony należą się paniom: Beacie Maciejak i Marcie Malanowskiej oraz panu Damianowi Szopie za oprawę muzyczną. Zdjęcia z uroczystości udostępniła Aneta Binkowska.

R. Łukowska i B. Kryśków