Modlitwa w łączności z Polską pod Krzyżem

W sobotę, 14.09 w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 15:00 w ramach inicjatywy „Polska pod Krzyżem” zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy pod krzyżem misyjnym przy naszej świątyni, następnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w kościele.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. (...)

WALKA DUCHOWA

Kochani, wokół „Polski pod Krzyżem” toczy się ciężka walka duchowa. Dlatego szukamy Wojowników Bożych gotowych ofiarować post, modlitwę lub cierpienie, aby wydarzenie odbyło się w pokoju, przyniosło ratunek i nadzieję dla wielu dusz, a Pan Bóg w Trójcy jedyny, został wywyższony w sercach Polaków.

  • Jeden 10-tek różańca codziennie do końca wydarzenia.
  • Przynajmniej 1 dzień postu.
  • Prosimy szczególnie chorych i przeżywających inne cierpienia, aby ofiarowali je w łączności z cierpieniem Pana Jezusa.
  • Kapłanów prosimy o odprawienie, a osoby świeckie o zamówienie Mszy Świętej w intencji Polski Pod Krzyżem".

NIECH CAŁA POLSKA STANIE POD KRZYŻEM!

Organizujcie modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach, wszędzie tam, gdzie będziecie (jeśli nie możecie przyjechać do Włocławka). Włączanie się całych diecezji byłoby wspaniałym świadectwem. (...)

 

(źródło: polskapodkrzyzem.pl}