DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY

W sobotnie południe w lipiańskim amfiteatrze odbyła się uroczysta msza święta dożynkowa, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Kanonik Dziekan dr Franciszek Szydłowski. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli wierni z naszej parafii, goście z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Wietzendorf oraz przedstawiciele władz: burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski, starosta powiatu pyrzyckiego – Kazimierz Lipiński, wicestarosta powiatu pyrzyckiego – Bartłomiej Królikowski oraz radny sejmiku zachodniopomorskiego – Olgierd Kustosz.

Zgodnie z tradycją mszę św. poprzedziło uroczyste wniesienie wieńców dożynkowych w asyście zespołów folklorystycznych oraz przekazanie przez starostów tegorocznych dożynek – p. Małgorzatę Gołębiowską i p. Ryszarda Walczyka – chleba z tegorocznych zbiorów na ręce burmistrza Lipian. Dary w postaci owoców i warzyw złożyli przedstawiciele ogrodów działkowych. Burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski przekazał chleb na ręce ks. proboszcza prosząc o odprawienie mszy św. dziękczynnej. Podczas Eucharystii Słowo Boże wygłosił diakon – Paweł Kuchnicki – wywodzący się z naszej wspólnoty, który zwrócił się do rolników słowami: „Bycie rolnikiem to nie praca, ale powołanie. Gdy przyjdzie zwątpienie, zaufajcie Maryi i Bogu”. W trakcie mszy św. ks. proboszcz poświęcił chleb i owoce ziemi, a na zakończenie życzył wszystkim dobrej zabawy podczas święta dożynkowego. Mszę św. zakończyła się uroczystym odśpiewaniem „My chcemy Boga” oraz tradycyjnym już rozdzieleniem chleba wśród uczestników uroczystości przez księdza proboszcza, starostów dożynek oraz przedstawicieli władz.

Po mszy św. dokonano podsumowania konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Oto wyniki:

I miejsce – Sołectwo Mielęcinek

II miejsce – p. Anna Gołębiowska