Jasełka - 2012 r.

24 grudnia 2012r. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach parafianie przeżyli wzruszające chwile związane z narodzeniem Pańskim. Uroczystą pasterkę poprzedziły jasełka przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół oraz służbę liturgiczną.

Nad całością pieczę trzymali: B. Kaniewska, B. Kryśków oraz ks. R. Żołnierzów przy znaczącej pomocy rodziców: R. Drozdowskiej, P. Matul i naszego organisty D. Szopy. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role. W postać Marii wcieliła się J. Woroniec, Józefa zagrał M. Krężel, aniołki to: M. Sawa, A. Drozdowska, K. Miszkiewicz, W. Binkowska, O. Szmigiel. Postaci pasterzy odegrali: M. Kaniewski, W. Wereśniak, F. Łukowski, Ł. Ciszewski. Ł. Drozdowski. Niezapomniani trzej królowie to: P. Zajkowski, R. Łukowski i P. Rękawek. W inscenizacji nie mogło zabraknąć także naszego kleryka M. Wróblewskiego i ministrantów z dużym doświadczeniem i zdolnościami aktorskimi - G. Kuchnickiego i D. Marciniaka. Słowo mówione uświetniły kolędy zaśpiewane anielskim głosem przez M. Malanowską przy akompaniamencie naszego wirtuoza gry na gitarze – ks. Roberta. Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za wspaniałe przeżycia!

Kto nie widział jasełek, niech żałuje, a my zapraszamy za rok.