ODPUST PARAFIALNY I IV BIESIADA NA RYNKU

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to najważniejsza z uroczystości maryjnych w kalendarzu liturgicznym. Uroczystość ta, nawiązująca do jednej z chwalebnych tajemnic różańca, ukazuje nam prawdę o ostatnich chwilach z życia Maryi – Matki Jezusa. Wg tradycji i not historycznych, Maryja została wzięta wraz z ciałem i duszą (taki jest bowiem sens wniebowzięcia) do nieba w 15. lat po wniebowstąpieniu swego syna – Jezusa Chrystusa. W Kościele uroczystość ta obchodzona jest od ok. V wieku. Aby uświadomić sobie rangę tej uroczystości, można ją przyrównać do Zmartwychwstania Chrystusa – w kulcie maryjnym jest to najważniejsza uroczystość w ciągu roku; niejako zwieńczenie chwały, jaką oddajemy Maryi.

15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust parafialny. Uroczystej mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Hulka. Podczas mszy św. poświęcone zostały barwne bukiety złożone ze zbóż, owoców, warzyw, kwiatów i ziół.

W dzień odpustu tradycyjnie już odbyła się IV BIESIADA NA RYNKU zorganizowana prze Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”. Dla licznie zgromadzonych biesiadników przygotowano bardzo wiele atrakcji. Na scenie odbywały się tańce i śpiewy znanych i lubianych przez Lipiańczyków starszych i młodszych artystów . Na stoiskach obok można było skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci loterii fantowej, konkursów, dmuchanych zamków i malowania twarzy. To był naprawdę piękny czas. Zapraszamy za rok!