NIEDZIELA BIBLIJNA

W III Niedzielę Wielkanocną zwaną Biblijną po Mszy Św. odbyło się w naszym kościele wspólne czytanie fragmentu Pisma Świętego – Ewangelii wg św. Jana.

Spotkanie z Pismem Świętym zorganizował działający w naszej parafii Krąg Biblijny „Siloe”. Wśród czytających byli członkowie Siloe, chętni parafianie, przedstawiciele władz samorządowych naszej Gminy – Burmistrz Bartłomiej Królikowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Marta Ciszewska oraz Proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Stolarski, który skierował do zebranych kilka słów dotyczących potrzeby częstego kontaktu ze Słowem Bożym zapisanym na kartach Biblii. Członkowie Kręgu Siloe zachęcali wiernych do obcowania z tą najważniejszą dla chrześcijan Księgą poprzez rozdawanie kartek z cytatami zaczerpniętymi z Biblii. Dla dzieci przygotowane zostały obrazki do kolorowania ilustrujące teksty biblijne.

Ta niedziela rozpoczęła Tydzień Biblijny, w ramach którego warto sięgnąć w domowym zaciszu po Pismo Święte do czego zachęcają członkowie Kręgu „Siloe” oraz Proboszcz naszej parafii.

Ewa Denisewicz