NIEDZIELA PALMOWA W NASZYM KOŚCIELE

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

W tym dniu zebraliśmy się z palmami przed kościołem aby wysłuchać fragmentu Pisma Świętego dotyczącego wjazdu Jezusa do Jerozolimy i z poświęconymi palmami w uroczystej procesji wejść do Świątyni.

Nasza Parafia wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lipianach zorganizowała konkurs na najpiękniejszą i największą palmę w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 11 i powyżej lat 11.

Uczestnicy konkursu prezentowali wykonane przez siebie palmy na placu kościelnym, a Jury w składzie: Mariola Dębecka, Artur Chromy i Robert Łukowski oceniało konkursowe arcydzieła.

Po Mszy św. Ks. Proboszcz Andrzej Stolarski ogłosił wyniki konkursu.

W kategorii do 11 lat:

I miejsce - Lena i Szymon Karweccy

II miejsce -  Filip Hawryluk

III miejsce -  Konrad Dusza.

W kategorii powyżej 11 lat:

I – Alicja Drozdowska i Weronika Pietrzak

II – Natalia Gołębiowska

III – Oliwier Tokarz

Nagrody za zajęte w konkursie miejsca wymienieni powyżej uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Lipian Bartłomieja Królikowskiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej Marty Ciszewskiej.

Dla pozostałych uczestników były słodkie upominki.

Ewa Denisewicz