Dziękczynna Msza Św. za dzieło remontu Świątyni

27 stycznia pojawili się w naszym kościele znamienici goście - przedstawiciele władz samorządowych województwa – radny sejmiku Olgierd Kustosz i wicemarszałek Jarosław Rzepa oraz  powiatu – wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój. Nie zabrakło również włodarza naszego miasta – burmistrza Bartłomieja Królikowskiego. Uroczystą dziękczynną za dzieło remontu naszej Świątyni Mszę Świętą odprawił wspólnie z Proboszczem Andrzejem Stolarskim Jego Ekscelencja Ks. Biskup Henryk Wejman, który także wygłosił homilię.

W skierowanych do zgromadzonych słowach Ks. Biskup mówił o wspólnocie ludzi skupionych wokół Chrystusa, w której każdy ma swoje miejsce i zadania. Zwrócił uwagę na działania naszej wspólnoty oraz okazaną jej przez różne instytucje pomoc w dążeniu do poprawy stanu lipiańskiej Świątyni. Podziękował wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz jej odrestaurowania.

Ks. Proboszcz również podziękował tym, którzy włączyli się  w dzieło odnowy naszego kościoła. Szczególne podziękowania skierował do Stowarzyszenia „Zaczynaj” reprezentowanego przez Prezes Bożenę Kryśków oraz Burmistrza Lipian Bartłomieja Królikowskiego. Zaprezentował także statuetkę przyznaną Stowarzyszeniu w dowód uznania za prowadzone przez nie działania.

Ewa Denisewicz