MISJE U STÓP KRZYŻA W NASZEJ PARAFII

19 października 2018 r. już od godziny 17.00 odmawiając Różaniec oczekiwaliśmy na przybycie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Relikwia i replika Krzyża Św. Ottona oraz Księga, w której można wpisać prośby o modlitwę  oraz własne przemyślenia dotyczące misji dotarły do nas z parafii w Mostkowie w asyście tamtejszej Straży Pożarnej.  W homilii wygłoszonej podczas Mszy Świętej przybyły z Relikwią misjonarz przybliżył nam specyfikę tych misji. Podał przykłady przemiany duchowej związanej z uczestniczeniem w misjach, zachęcał do uczestniczenia w zorganizowanych oraz indywidualnych formach przeżywania spotkania z Relikwią oraz wpisywania w księdze Ave Crux Spes Nostra naszych próśb i przemyśleń. Na zakończenie Mszy udzielił wszystkim jej uczestnikom indywidualnego błogosławieństwa Relikwią.

Misje u Stóp Krzyża będą trwały do piątku 26 października. Mamy więc możliwość uczestniczenia w nich i zastanowienia się nad  rolą Krzyża w naszym życiu.