ODNALEZIENIE KAPSUŁY CZASU

W czasie prac remontowych prowadzonych w naszym kościele, na szczycie wieży w kuli pod krzyżem odnaleziona została tzw. kapsuła czasu.

Otwarcie kapsuły nastąpiło za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - pani Ewy Staneckiej, która była obecna przy jej otwieraniu. Przy otwarciu byli również: pani Anna Musiał-Gąsiorowska z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków Zaczynaj, ksiądz proboszcz Andrzej Stolarski oraz Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego pan Bartłomiej Królikowski. W kapsule znajdowały się dokumenty, zapiski i monety z czasów ostatniego remontu kościoła, który miał miejsce ponad sto lat temu. Oczekujemy teraz na decyzję w sprawie dalszych losów tego znaleziska. Jednocześnie trwa przygotowanie dokumentów do zdeponowania w nowej kapsule czasu, która zostanie umieszczona na szczycie wieży w miejsce starej.

Ewa Denisewicz

zdjęcia - Marta Ciszewska