Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana Bożym Ciałem rozpoczęła się w naszej parafii Mszą św. sprawowaną w intencji dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej.

Dzieci oraz ich bliscy aktywnie uczestniczyli we Mszy św. i w uroczysty sposób przyjęli Komunię.

Po Mszy liczna grupa parafian wyruszyła w procesji ulicami naszego miasta adorując obecnego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa. Procesja odwiedziła przygotowane z ogromną starannością ołtarze przy ulicach Armii Krajowej, Szkolnej, Kościuszki i Placu Wolności. Przed ołtarzami niosącymi różne przesłania mogliśmy wysłuchać Słowa Bożego oraz pokłonić się obecnemu tam Chrystusowi i pokazać jaka jest nasza wiara.

Na zakończenie procesji Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie obchodów tego święta i zaprosił do tradycyjnego już podzielenia się chlebem.

Ewa Denisewicz