PRZYJĘCIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

9 maja 2018 r. młodzież gimnazjalna naszej Parafii przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił im Jego Ekscelencja Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

Bierzmowanie jest sakramentem, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia krzyżmem otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem.

Zwracając się do zgromadzonych w Świątyni Ksiądz Biskup wspomniał drogę życiową św. Pawła, który z prześladowcy chrześcijan stał się Apostołem głoszącym  Słowo Boże poganom. Zwrócił również uwagę na istotę tego Sakramentu i rolę jaką może pełnić w życiu młodych ludzi, którzy zdecydowali się go przyjąć.

E.D.