X TYDZIEŃ BIBLIJNY

W związku z obchodami X Tygodnia Biblijnego 19 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej w salce w domu parafialnym odbyło się czytanie fragmentu Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego zorganizowała działająca w naszej parafii Wspólnota Siloe. Uczestniczyli w nim członkowie wspólnoty, chętni parafianie oraz nasi księża. W przyjaznej atmosferze wysłuchaliśmy słów skierowanych do nas przez Apostoła Pawła, dających nam wskazówki do postępowania wobec naszych przyjaciół i nieprzyjaciół.

Po czytaniu był czas na podzielenie się swoimi odczuciami i uwagami dotyczącymi czytanego fragmentu Pisma Świętego oraz potrzeby takich spotkań. Okazało się, że wymiana poglądów podczas spotkania grupy osób zgromadzonych na wspólnym czytaniu pomaga w lepszym zrozumieniu nauk i wskazówek zawartych w Piśmie Świętym.

Ewa Denisewicz