UMOWA DOTACYJNA PODPISANA

fot. M. Ciszewska

17 kwietnia 2018 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca dotacji na remont elewacji zewnętrznych, wieży oraz więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego w naszym kościele.

W imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisał Wicemarszałek Jarosław Rzepa, a naszą parafię reprezentował ks. proboszcz kanonik Andrzej Stolarski. W wydarzeniu tym  uczestniczyli również przedstawicie Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”  - prezes Bożena Kryśków, Marta Ciszewska i Zbigniew Przeździak oraz Olgierd Kustosz – radny wojewódzki i Bartłomiej Królikowski – Wicestarosta Pyrzycki.

Rozstrzygnięty został także przetarg na wykonanie prac remontowych, do którego zgłosiły się dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Firma Budowlano-Konserwatorska „Podgórski” Tomasz Podgórski i ona zajmie się remontem zewnętrznej części naszego kościoła.

Już wkrótce podpisanie umowy i rozpoczęcie prac remontowych.

Pozyskanie dotacji i doprowadzenie do rozpoczęcia remontu to efekt pracy wielu ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, wiedzy i zapału dla dobra naszej społeczności.

Ewa Denisewicz