DOTACJA NA REMONT KOŚCIOŁA

Po długich i intensywnych staraniach osiągnęliśmy ogromny sukces  w pozyskiwaniu funduszy na remont naszej świątyni.

19 marca 2018 r. podczas spotkania z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego panem Jarosławem Rzepą w siedzibie Starostwa w Pyrzycach dowiedzieliśmy się, że otrzymamy dotację na remont naszego kościoła. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020; Działanie 4.1 - Dziedzictwo kulturowe otrzymamy dofinansowanie pokrywające 85% kosztu inwestycji tj. ok. 3 mln zł. Pozostałe 15% musimy pokryć ze środków własnych. Ze względu na to, że parafia nie dysponuje taką kwotą konieczne będzie zaciągnięcie kredytu na pokrycie wkładu własnego. Kredyt ten spłacany będzie przez najbliższe 10 lat. Będzie to dla parafian pewien wysiłek finansowy, ale dzięki niemu można rozpocząć prace remontowe niezbędne dla poprawienia stanu technicznego naszej świątyni oraz zabezpieczające odnawiane właśnie sklepienie przed zniszczeniem. Pozyskanie tych środków finansowych możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, którzy poświęcali swój wolny czas dla dobra ogółu za co należą im się serdeczne podziękowania. Więcej informacji na temat otrzymanej dotacji możemy uzyskać oglądając film ze spotkania z panem Jarosławem Rzepą dostępny pod podanym poniżej adresem.

Ewa Denisewicz