Aktualności

Słowo Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza na VI Święto Dziękczynienia

dodano: 2013-06-03 20:46:31

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie Panu!

1. Panie, nie jestem godzien abyś wszedł pod dach mój (...). Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony...(Łk 7,6-7) Postawa setnika z Kafarnaum, który szukając pomocy dla swego chorego sługi wyraził wiarę w boską moc Jezusa Chrystusa, pozostaje wciąż swoistą normą wiary dla chrześcijan. W każdej Eucharystii powtarzamy słowa tego pokornego wyznania, ufając, że Bóg wypowiedział w Jezusie słowo mocy - i że to słowo dokona w nas tego, co oznacza: będzie źródłem miłosierdzia dla naszych schorzałych serc. I tak się dzieje. Bóg jest niezawodnym sojusznikiem człowieka - tak, jak matce nigdy nie znudzi się karmić własnego dziecka, tak też Bogu nigdy nie znudzi się okazywanie nam swojej życzliwości. Jakże mogłoby się nam samym znudzić dziękowanie za dobro, którym jesteśmy nieustannie obdarzani? Święto Dziękczynienia, które dziś obchodzimy po raz szósty, jest właśnie po to, byśmy odnowili w sobie postawę dziękczynienia.

czytaj więcej »

Dziękczynienie za dar posługi Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza

dodano: 2013-05-11 20:45:30

Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, w dniu 11 maja 2013 r., powiadomił, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza z posługi biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, złożoną 2 lata temu z racji wieku (zgodnie z kan. 411 i kan. 401 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego).

czytaj więcej »

Triduum Sacrum

dodano: 2013-03-31 20:44:31

Wielki Czwartek to dzień upamiętniający Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus zapowiedział swoją rychłą śmierć. W ten dzień odbywają się Msze: poranna - Krzyżma Świętego, i wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej. Wielki Piątek to dzień, żałoby i skupienia, upamiętniający śmierć Jezusa na krzyżu. W ten dzień, podobnie jak w Wielką Sobotę, nie odprawia się Najświętszej Eucharystii, a wiernych obowiązuje ścisły post. Wielka Sobota jest dniem żałoby i adoracji Naświętszego Sakramentu. W ten dzień, podobnie jak w Wielki Piatek, nie odprawia się mszy, święci się jednak pokarmy na wielkanocny stół.

czytaj więcej »

Inscenizacja „Męki Pańskiej”

dodano: 2013-03-27 20:43:32

24.03.2013 r. w naszym kościele z okazji zbliżającej się Wielkanocy lipiańska młodzież wraz z opiekunami wystawiła inscenizację „Męki Pańskiej”. Sztukę gorąco przyjęli mieszkańcy naszego miasteczka.

czytaj więcej »

Habemus Papam

dodano: 2013-03-13 20:42:31

Nowym Sternikiem Łodzi Piotrowej został wybrany kard. Jorge Mario Bergoglio SI z Buenos Aires. "Przed błogosławieństwem proszę was o modlitwę do Pana prosząc o błogosławieństwo dla mnie" - powiedział nowo wybrany papież Franciszek do wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra. Papież rozpoczął swoje wystąpienie od modlitwy w intencji "naszego biskupa emerytowanego Benedykta XVI. Módlmy się razem za niego, by Pan mu błogosławił i Matka Boża strzegła."

czytaj więcej »