Aktualności

"Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności"

dodano: 2015-12-12 22:02:53

 

       Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Można to zrobić w ramach kampanii społecznej IPN "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności".

   

czytaj więcej »

Godzina Łaski dla całego świata

dodano: 2015-12-08 10:36:14

 

 

Godzina łaski

Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

   Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

 


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

czytaj więcej »

BIBLIJNA SCENKA I PEŁNA MIŁOŚCI PIOSENKA

dodano: 2015-11-26 20:42:26

Biblijna scenka i pełna miłości piosenka!

To hasło naszej scholki, która co niedzielę stara się ewangelizować najmłodszych mieszkańców Lipian.

22 listopada przypadło wielkie Święto Chrystusa Króla. Postanowiliśmy przygotować mały spektakl upamiętniający to wydarzenie. W teraźniejszość wtopiła się niezapomniana przeszłość. Za sprawą młodych aktorów przybył do nas Jezus Pasyjny i przypomniał o tym, że jest on jedynym Królem, który odkupił nasze grzechy i okazał nam ogrom miłosierdzia. Nie zawsze pamiętamy, że Królestwo Boże powinniśmy co dzień tworzyć właśnie z Nim - Chrystusem Panem - tu na ziemi. Jakże inaczej wyglądałby świat. W takim Królestwie nie byłoby cierpienia, bólu, lęku, przemocy, łez, bezprawia.

W inscenizacji, mówiącej o roli Chrystusa Króla, wystąpili: Zuzia Krężel, Zuzia Ciszewska, Oliwia Potocka, Roksana Woźniak, Ala Grudzińska, Ania Spychała, Laura Borys, Patrycja Szydłowska, Alicja Drozdowska, Oliwia Kozłowska, Karolinka Krawiec, Ola Lipińska, Adaś Grudziński, Wojtek Wereśniak, Filip Łukowski, Michał Sobolewski.

 

Bożena Kryśków  

czytaj więcej »

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

dodano: 2015-11-12 15:34:01

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA WOLNĄ OJCZYZNĘ

Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości….”
                                                                                                                     (Józef Piłsudski)

        Wśród ważnych dat, zapisanych zazwyczaj czerwoną czcionką w kalendarzu, znajdziemy 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Ten szczególny dzień przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnym kraju. 11 listopada 1918 roku Polacy odzyskali upragnioną niepodległość. Wiele pokoleń naszych rodaków czekało na tę chwilę z utęsknieniem i nadzieją, ale dopiero po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.
         11 Listopada obchodzimy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tego dnia każdy z nas z należną czcią i szacunkiem powinien wywiesić flagę Rzeczypospolitej Polskiej po to, by uzmysłowić tysiącom Polaków co wydarzyło się w 1918 roku. W tym dniu pochylamy głowy przed bohaterami naszej historii, często ludźmi bez imienia i nazwiska. Dziękujemy za ich ofiarę krwi, poświęcenie i patriotyczny entuzjazm. To dzięki nim możemy cieszyć się wolnością!
        Mieszkańcy Lipian 11 listopada zamanifestowali swój patriotyzm, składając kwiaty pod pomnikiem na Cmentarzu komunalnym oraz uczestnicząc we Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny. Ks. Kanonik Dziekan dr Franciszek Szydłowski Proboszcz naszej parafii głosząc Słowo Boże wezwał nas wszystkich do wielkiego rachunku sumienia w to Święto Niepodległości.

      Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze Polskie Święto Narodowe – święto wielkiego patriotyzmu przeżywanego z dumą i radością. Pięknie zamanifestowała to młodzież z grupy teatralnej działającej przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Osieckie w Lipianach. Młodzi ludzie pod kierunkiem p. Marioli Dębeckej – dyrektora biblioteki – przygotowali wzruszający spektakl poświęcony tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy za niezapomnianą lekcję patriotyzmu!

czytaj więcej »