Aktualności

MAMY GRUPĘ TEATRALNĄ I SCHOLKĘ

dodano: 2015-10-19 18:19:43

Ty tylko nas poprowadź, Tobie powierzam mą drogę, Ty tylko nas poprowadź, Panie mój…”

Od czterech lat przy Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach działa młodzieżowa grupa teatralna i scholka. Należą do niej miejscowe dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkola im. Kubusia Puchatka: Weronika Binkowska, Zuzanna Ciszewska, Łukasz Ciszewski, Alicja i Łukasz Drozdowscy, Adaś i Alicja Grudzińscy, Michał Guz, Oliwia Kozłowska, Zuzanna Krężel, Ola Lipińska, Martynka i Filip Łukowscy, Karina Miszkiewicz, Alicja i Ryszard Piróg, Oliwia Potocka, Maja Sawa, Michał Sobolewski, Ania Spychała, Olimpia Szmigiel, Wojciech Wereśniak, Roksana Woźniak, Martyna Żarów.

Młodzi ludzie przygotowują m.in.: jasełka, misteria pasyjne, spektakle z okazji ważnych świąt, oprawę muzyczną podczas eucharystii. Opiekunami grupy są ks. Robert Żołnierzów i Bożena Kryśków. W przygotowaniach inscenizacji aktywnie uczestniczą rodzice młodych artystów. Za to im bardzo dziękujemy, serdeczne Bóg zapłać.


 

czytaj więcej »

Wypominki

dodano: 2015-10-18 16:11:16

Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kartki na wypominki można nabywać w nawach bocznych naszego kościoła i w zakrystii!

                                                                   

czytaj więcej »

DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY

dodano: 2015-08-25 22:50:07

W sobotnie południe w lipiańskim amfiteatrze odbyła się uroczysta msza święta dożynkowa, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Kanonik Dziekan dr Franciszek Szydłowski. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli wierni z naszej parafii, goście z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Wietzendorf oraz przedstawiciele władz: burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski, starosta powiatu pyrzyckiego – Kazimierz Lipiński, wicestarosta powiatu pyrzyckiego – Bartłomiej Królikowski oraz radny sejmiku zachodniopomorskiego – Olgierd Kustosz.

Zgodnie z tradycją mszę św. poprzedziło uroczyste wniesienie wieńców dożynkowych w asyście zespołów folklorystycznych oraz przekazanie przez starostów tegorocznych dożynek – p. Małgorzatę Gołębiowską i p. Ryszarda Walczyka – chleba z tegorocznych zbiorów na ręce burmistrza Lipian. Dary w postaci owoców i warzyw złożyli przedstawiciele ogrodów działkowych. Burmistrz Lipian – Krzysztof Boguszewski przekazał chleb na ręce ks. proboszcza prosząc o odprawienie mszy św. dziękczynnej. Podczas Eucharystii Słowo Boże wygłosił diakon – Paweł Kuchnicki – wywodzący się z naszej wspólnoty, który zwrócił się do rolników słowami: „Bycie rolnikiem to nie praca, ale powołanie. Gdy przyjdzie zwątpienie, zaufajcie Maryi i Bogu”. W trakcie mszy św. ks. proboszcz poświęcił chleb i owoce ziemi, a na zakończenie życzył wszystkim dobrej zabawy podczas święta dożynkowego. Mszę św. zakończyła się uroczystym odśpiewaniem „My chcemy Boga” oraz tradycyjnym już rozdzieleniem chleba wśród uczestników uroczystości przez księdza proboszcza, starostów dożynek oraz przedstawicieli władz.

Po mszy św. dokonano podsumowania konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Oto wyniki:

I miejsce – Sołectwo Mielęcinek

II miejsce – p. Anna Gołębiowska

III miejsce – Sołectwo Osetna

wyróżnienia – p. Danuta Gołębiowska i Sołectwo Jedlice

GRATULUJEMY!

 

czytaj więcej »

ODPUST PARAFIALNY I IV BIESIADA NA RYNKU

dodano: 2015-08-17 15:54:56

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to najważniejsza z uroczystości maryjnych w kalendarzu liturgicznym. Uroczystość ta, nawiązująca do jednej z chwalebnych tajemnic różańca, ukazuje nam prawdę o ostatnich chwilach z życia Maryi – Matki Jezusa. Wg tradycji i not historycznych, Maryja została wzięta wraz z ciałem i duszą (taki jest bowiem sens wniebowzięcia) do nieba w 15. lat po wniebowstąpieniu swego syna – Jezusa Chrystusa. W Kościele uroczystość ta obchodzona jest od ok. V wieku. Aby uświadomić sobie rangę tej uroczystości, można ją przyrównać do Zmartwychwstania Chrystusa – w kulcie maryjnym jest to najważniejsza uroczystość w ciągu roku; niejako zwieńczenie chwały, jaką oddajemy Maryi.

15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust parafialny. Uroczystej mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Hulka. Podczas mszy św. poświęcone zostały barwne bukiety złożone ze zbóż, owoców, warzyw, kwiatów i ziół.

W dzień odpustu tradycyjnie już odbyła się IV BIESIADA NA RYNKU zorganizowana prze Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”. Dla licznie zgromadzonych biesiadników przygotowano bardzo wiele atrakcji. Na scenie odbywały się tańce i śpiewy znanych i lubianych przez Lipiańczyków starszych i młodszych artystów . Na stoiskach obok można było skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci loterii fantowej, konkursów, dmuchanych zamków i malowania twarzy. To był naprawdę piękny czas. Zapraszamy za rok!

czytaj więcej »