OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.03.2024 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 19.03. – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3589 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Dzisiejszą piątą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nasz rekolekcjonistę  - Ojca Oblata Misjonarza Maryi Niepokalanej. Na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 10:00 i 18:00.
    W Skrzynce nauki będą głoszone w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. o 16:30.
    Taca ze środy przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7:00.
    Rekolekcje dla Zespołu Szkół odbędą się od poniedziałku do środy z podziałem na dwie grupy: klasy I-VI o godz. 8:30, a klasy VII-VIII i Liceum o godz. 11:00. Pragniemy poinformować Rodziców, że rekolekcje dla uczniów uczęszczających na katechezę są obowiązkowe.
    Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie od poniedziałku do środy od godz. 9:30 oraz od 17:30.
  1. W sobotę 23.03. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy Św. w kościele.
  1. Prosimy, aby wypełnione torby charytatywne Caritas składać w zakrystii do następnej niedzieli.
  1. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w Wielką Środę 27.03. po wieczornej Mszy Św.
  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Mieczysław Felińczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…