OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.03.2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w poniedziałek 04.03. – święto św. Kazimierza Królewicza
  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 05.03. o godz. 18:00 w kościele.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.
  1. Przed wejściem do kościoła można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Duża świeca kosztuje 25 zł, świeca jajko - 18 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.
    Nasza parafia włącza się w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: +Genowefa Kałek, Wiktoria Żmuda i Natalia Bieńkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…