OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 07.01.2024 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycja polska wydłuża jednak bożonarodzeniowy wystrój kościołów i śpiew kolęd do 02.02. czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy św. o 9:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
    Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem by prosić o łaski Boże na Nowy Rok.
  1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne umawiamy telefonicznie indywidualnie.
  1. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy na ten tydzień:

- poniedziałek 08.01. od godz. 15:00 – Kościuszki, Konwaliowa, Barlinecka
- wtorek 09.01. od godz. 15:00 – Sienkiewicza
- środa 10.01. od godz. 15:00 – Bema bloki i Leśna
- czwartek 11.01. od godz. 15:00 – Bema domki i Łubinowa
- piątek 12.01. od godz. 15:00 – Jedności Narodowej parzyste
- sobota 13.01. od godz. 10:00 – Jedności Narodowej nieparzyste

W poniedziałek 15.01. od godz. 15:00 będą uzupełnienia, tzn. odwiedzimy wszystkich którzy dostarczyli zaproszenia, a nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym dla danej ulicy terminie.
We wtorek 16.01. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie w kościele dla wszystkich osób z całej naszej parafii, które chcą spotkać się na wspólnym kolędowaniu, a nie przyjmowały kolędy w swoim domu.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.