OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.12.2023 r.

Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj zamiast Mszy św. o 18:00 zostanie odprawiona o godz. 17:00 Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie Starego Roku.
  1. Jutro 01.01. obchodzimy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w które obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Tego dnia Msze św. są odprawiane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą św. o godz. 7:00 i od 8:30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 10:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.
  1. W sobotę 06.01. przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach poświęcimy wodę, kadzidło i kredę. Po Mszy św. o godz. 11:00 zostaną wystawione Jasełka z orszakiem Trzech Króli, który zakończy się kolędowaniem przy Ratuszu na Pl. Wolności.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o godz. 9:30. Zapraszamy ze świecami. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Lipianach. Na tym spotkaniu poruszona zostanie m.in. sprawia alb komunijnych.
    Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W czasie trwania kolędy biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne umawiamy telefonicznie indywidualnie.
  1. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy na ten tydzień:

- wtorek 02.01. od godz. 15:00 – Pyrzycka, Jeziorany, Małcz, Gorzowska, Dębiec, Szpacza, Kormoranów, Brzechwy, Kochanowskiego, Os. Podmiejskie
- środa 03.01. od godz. 15:30 – Wodna, Kopernika
- czwartek 04.01. od godz. 15:00 – Lipowa, Polna, Makuszyńskiego, Zaułek
- piątek 05.01. od godz. 15:00 – Żeromskiego, Królewiecka, Kresowa, Wileńska, Okrzei, Traugutta, Oświęcimska
- sobota 06.01. od godz. 14:00 – Plac Wolności, Ciasna
- niedziela 07.01. od godz. 14:00 – Armii Krajowej

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.
  1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Henryk Jugowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…